nokta tur
gemi turları
otel kıbrıs turları

0212 247 36 00 - 0212 296 40 81/82 - 0850 736 20 20

 
   
 
 
 İSKEÇE KARNAVALI - SELANİK
  Selanik,İskeçe

 

  11.03.2016 - 13.03.2016 tarihleri arasında 
99 Euro 

İSKEÇE KARNAVALI    
SELANİK & İSKEÇE  
11 - 13 Mart 2016      1 Gece /2 Gün

 

   

 

1. GÜN            :           İSTANBUL - SELANİK                        628 km

Akşam saat       21.00  KADIKÖY Evlendirme dairesi önü 21.45 Feriköy Akbank önü   22.15 Bakırköy Ömür

Plaza Önünden Hareket. Tekirdağ’da Mola, Malkara Üzerinden İpsala (Türk)  Kipi (Yunan) Sınır Kapılarında

Gümrük &  Pasaport İşlemleri Sonrası Evros Bölgesinden Yunanistan’a Giriş.

 

2. GÜN            :           SELANİK

Serbest sabah kahvaltı sonrası  SELANİK ŞEHİR TURU ( Makedonia & Trakya & Bakanlık Binası - ATATÜRK’ÜN EVİ– Aristoteoles Üniversite Kampüsü, İdadi, RODANDA, Ag. Dimitri Kilisesi, HELEXPO İnternational Fuar alanı, Döner Kule,19.YY Neo Klasik Yapılar, Beyaz Kule   Bedesten, Hamza Bey Camii, “B.İskender” Heykeli, “Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios”  Meydanları “ gezisi ESKİ SELANİK GEZİSİ (Acropolis, Bizans surları, Eski Selanik, “Ana Poli”, Makedonia mimarisinin hakim olduğu Evler – Sokaklar, Vlatadon manastırı, şehrin kuşbakışı seyri, Arkeoloji Müzesi) gezisi, hediyelik eşya alış – veriş  yaptıktan sonra otelimize dönüş, Serbest Gün  arzu edenlere Extra akşam tavernada rembetko yemek içki sırtaki ve eğlence Otele Dönüş konaklama.

 

3. GÜN            :           SELANİK – İSKEÇE – İSTANBUL.           628 km

Sabah Erken Kahvaltı Sonrası Otelden Ayrılış İskeçe’ye Hareket .İskeçe Avrupa Birliği Tarafından Verilmiş Yunanistan’ın En İyi Korunmuş Eski Şehri Unvanına Nasıl Sahip Olduğunu Rehber Eşliğinde Görme Osmanlı’nın İzlerine Hakim Olduğu Tarih Kokan Sokaklarını Gezdikten Sonra İskeçe Karnavalının Geçit Törenini İzleme Brezilyanın Rio Şehrinde Düzenlenen Uluslararası Karnavalının Aynısıdır. Ülke Genelinden Karnavalı İzlemeye Gelen Her Yıl 200 Bin Kişi İle Birlikte Coşkulu Bir Şekilde Karnaval Görüntülerini İzleyip Eğlenip Yunanistan Sınır Kapısı Kipi'ye Oradan Da Türk Sınır Kapısı İpsala'ya Varış Pasaport Ve Gümrük İşlemlerini Takiben İstanbul'a Varış Ve Turun İstanbul’da akşam  saatlerinde Sona
Ermesi.                                                                                                             

        

2 ve 3 Kişilik Odada Kişi Başı

Tek kişilik Oda

0 – 4 Yaş

4 – 12 Yaş

99 €

124 €

60 €

99 €

   

Otel Seçenekleri: Anatolia Otel , Tobacco Otel , Capsis Otel                                 
           

  ÜCRETE DÂHİL OLANLAR

 • Selanik'te 4 yıldızlı otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Özel lüks otobüsler ile ulaşım ve ikramlar
 • Panoramik Selanik, şehir turlar
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )

    ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR

 • 15 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir
 • 130 € vize ücreti ve hizmet bedeli  (0-10 yaş arası çocuk için 65 €)
 • Öğle ve akşam yemekler
 • Ekstra turlar, Kişisel harcamalar
 • Sigorta.15 € / kişi başı Misafir dilerse ek ücret ödeyerek  bagaj kaybı, yaralanma veya hastalıknedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.
 • Kaptan Bahşişi 5 euro (Rehber tarafından otobüste toplanır
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri

Rehber
Kalkıştan gezinin sonuna kadar, otobüs yolculuğunun tamamında ve panoramik şehir gezileri sırasında, Türkçe Rehberlik hizmeti veriliyor. Görsel gezi olduğu için kokartlı rehber kullanılmamaktadır. Rehberiniz sizleri buluşma alanında karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.

Vize
T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli Pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar listesinde belirtilen belgeler ile Başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport Polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Nokta tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya Aittir.

Uyarı: Pasaportunda Kıbrıs (K.K.T.C) kaşesi olanlar Yunanistan’a giriş yapamaz.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; 
Pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya 
Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk 
Yolcuya aittir. Bu durumdan Nokta tur sorumlu değildir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke   
Sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. 
Vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda 
Sorumluluk yolcuya aittir. Bu durumdan Nokta tur
 sorumlu değildir.

 

   TUR KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ

1-Nokta Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
2- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat    değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Nokta Tur  sorumlu tutulamaz. Nokta  Tur, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. 
4- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve  alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.
5- Tura katılım için Nokta Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Nokta Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
6- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
7- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur.   
8- Nokta Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Nokta Turun hiç bir sorumluluğu yoktur. Nokta Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Nokta Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
9- Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.
10- Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Nokta Tur sorumlu tutulamaz.  Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  Nokta Tur  sorumlu tutulamaz.
11- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Nokta Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
12- Nokta Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir.  Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır.  Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
13- Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
14- Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
15- Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda Nokta Tur misafirleri Nokta Tur  sorumluluğundadır.
16- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 
17-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


                                            7 - 24 REZERVASYON HATTI 0507 507 49 30

 

 

   

     
 
Yurtdışı Turlar
Kültür Turları
Okul Gezileri
İskeçe Karnavalı
Her Haftasonu Kayak Turları
Yurtiçi Sevgililer Günü Turları
Günübirlik Turlar
Kıbrıs
ISTANBUL Hava Durumu
ISTANBUL
 
     
Copyright © noktaturizm.com.tr designed by kadılar interactive