nokta tur
gemi turları
otel kıbrıs turları

0212 247 36 00 - 0212 296 40 81/82 - 0850 736 20 20

 
   
 
 
 EDİRNE TURU - GÜNÜBİRLİK
  Edirne,Yıldırım Beyazıd Külliyesi,Selimiye Camiisi,Arasta,Lozan Anıtı, Yunanistan Pazarkule Sınır Kapısı,Meriç ve Tunca Nehri

 

   

           Günübirlik EDİRNE Gezisi

 

TUR TARİHLERİ. 18 Ocak 2015 – 31 Mayıs 2015 HER PAZAR

 

Edirne, Selimiye Camii, Arasta Çarşısı, Üç Şerefeli Cami, Meriç Köprüsü, 

07.00’de Bakırköy Ömür Plaza Önü
07.30’da Harbiye Acente Önü

07.55’de Kadıköy Evlendirme Dairesi Önünden hareket ile Edirne’ye hareket ediyoruz.  
Camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kenti Edirne'de II Balkan savaşları sırasında savunmanın yapıldığı askeri mimari örneği Buçuk Tepe Tabyasında; Şükrü paşa Anıtı, Balkan Savaşı Müzesi, Sırp sındığı Savaşı Müzesi, Saray İçi Gezisi, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan'ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne Saray kalıntılarında ve Babüssadeyi görüyoruz. .Ayrıca Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği, 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa Müze Ödülü’ne sahip II. Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından ekstra öğle yemeğimizi alıyoruz. 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşması'yla Türk topraklarına katılan Edirne'ye 4 km.lik doğa ve tarihi yoluyla bağlanan Karaağaç Gezisi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tren İstasyonu gezileri sonrasında kır kahvesinde çay molası veriyoruz. Edirne şehir merkezine dönerek kapısıyla ünlü Üç Şerefeli Camii, yazılarıyla ünlü Eski Camii (Ulu Camii) ve Mimar Sinan'ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ve Arasta Çarşısı gezilerinden sonra Edirne’nin ünlü deva-i misk tatlısı, badem ezmesi, Edirne peyniri, Edirne'nin eski bir geleneği Aynalı Gelin Süpürgesi, yöresel meyve sabunları aldıktan sonra Büyük İskender Kulesini görüyoruz ve şehir merkezinde serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte İstanbul'a hareket ediyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak Bir başka turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz

 

                    YEMEKSİZ 1 KİŞİ 79TL.        YEMEKLİ 1 kişi 115 TL

 

Ücrete Dâhil Olanlar
Lüks otobüsler ile ulaşım 
Profesyonel rehberler eşliğinde gezi  Çevre gezileri  - araç içi ikramları
Gezi hizmet bedeli

Ücrete Dâhil Olmayanlar
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
Tüm öğlen yemekleri 
Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler 
Tüm özel harcamalar 

 

Genel şartlar

Gezi süresi 1 gündür;
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında geziyi, 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentede saklıdır. Turun iptali durumunda acente iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
Günübirlik tur olduğundan çocuk indirimi uygulanmamaktadır. Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Bütün fiyatlara KDV dahildir.

Notlar: 
Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Nokta Tur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Nokta Tur’un sorumluluğu yoktur. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur.
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilmektedir.

Mola Yerleri -  
1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği acentemiz ve çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.

Hizmet Bedeli ve Kapsamı
Tur Programında Ekstra Tur Olarak Belirtilen Yerler Haricindeki Rehberlik + Otopark + Gidilen Bölgedeki Alternatif Taşıma Araçları Ücretleri (Tekne,Minibüs Vs..) + Araç Milli Park Girişleri + Müze Ören Yeri Girişleri Toplamı Satış Esnasında Fatura Karşılığı Tahsil Edilir. Kulanılmayan Hizmetlerin İadesi Maalesef Mümkün Değildir. Gezi Sırasında Yetkililerin Kabul Etmediği Kimliklerden Doğabilecek Her Türlü Maddi Ve Manevi Yükümlülük Kart Sahibine Aittir. Bu tur için hizmet bedeli ödenilen ücrete dahildir.

Ulaşım Araçları
Mercedes Tourismo veya Travego MAN Fortuna: 46+1 koltuklu- 17+1 Mercedes sprinter minibüs 31+1 sultan midi bus  ulaşım sağlanır

     
 
Yurtdışı Turlar
Kültür Turları
Okul Gezileri
İskeçe Karnavalı
Günübirlik Turlar
Kıbrıs
Otel Rezervasyonu
2017 Yılbaşı Yurtdışı
ISTANBUL Hava Durumu
ISTANBUL
 
     
Copyright © noktaturizm.com.tr designed by kadılar interactive