Covid-19 Önlemlerimiz

İçişleri Bakanlığı’mızın 17.05.2020 tarihli Yaz Mevsimi Trafik Tedbirleri genelgesinde belirlediği önlemler çerçevesinde paket turlarımızda kullanılan ulaşım araçlarında taşıma kapasitesi 01.06.2020 – 01.10.2020 tarihleri arasında yeni bir genelge yayımlanıncaya kadar %50 ile sınırlandırılmıştır.

Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında her 2 kişilik koltukta 1 kişi olacak şekilde oturma planı oluşturulmaktadır. Paket tur satın alan misafirlerimizin otobüs veya diğer ulaşım araçlarına binişleri öncesinde biniş noktalarımızda (Tur ulaşım aracına kabul formu) görevli personeller tarafından paylaşılarak imzalanması gerekmektedir.

Paket tur satın alan misafirlerimizin otobüs veya diğer ulaşım araçlarına binişleri öncesinde biniş noktalarımızda ateş ölçümleri görevli personellerce gerçekleştirilerek, tur süresince ateş ölçüm uygulaması günlük olarak rutin devam ettirilmektedir. Seyahat süresince maske kullanımı zorunlu olarak uygulanacak olup, Noktatur hijyen çantaları (tur süresince 2 adet maske, dezenfektan losyonu) tur ücretine dahil olarak misafirlerimize verilmektedir. Tur araçlarımızda misafirlerimizin kullanımına yönelik ön ve arka bölümlerde dezenfektan bulundurulmaktadır. Misafirlerimizin katılım göstereceği turlarımızın mesafelerine göre ‘2 saatte 1 mola’ uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Turlarımızda yer alan her bir misafir için 2 saatte 1 el dezenfektanı uyarısı ile mendil veya dezenfektan kullanımı yapılmaktadır. Turlarımızda yer alacak görevli personellerimizin rutin sağlık kontrollerinin yapıldığına ilişkin gerektiğinde ibraz edilmek üzere evraklar hazır bulundurulmaktadır. Tur araçlarımızda yer alacak görevli personellerimiz tur süresince kişisel koruyucu ekipman kullanımı zorunludur. Tur araçlarımızın tur öncesi ve sonrasında kayıt altına alınacak şekilde dezenfekte işlemleri uygulanmaktadır. Tur araçlarımızda ikram hizmetleri (bardak su hariç olmak üzere) normalleşme dönemince sağlanmayacaktır. Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında müze ve ören yerlerinde oluşabilecek yoğunluğa yönelik Rehberlerimiz (mobil uygulama desteği) ile anlatımlarını gerçekleştirmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açıklamış olduğu 13.05.2020 tarihli genelge gereğince otel, restoran, tekne vb. hizmetlerde alınacak yiyecek/içecek servislerinde tek kullanımlık malzemeler ile servis edilmektedir. Rezervasyonunuzu oluşturan seyahat temsilcisi ile birlikte; Tur başlangıç gününe 24 saat kala mobil uygulama ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması üzerinden (HES kodu işlemleri / HES kodu oluşturma butonu / Kod kullanım süresi) adımları seçilerek oluşan KOD ile sorgulama gerçekleştirilerek rezervasyon onaylanır. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı’nın koordinasyonunda düzenlenerek kamuoyuna duyurulan (Covid-19 Normalleşme planı tedbirlerinin hafifletilmesi uygulamaları) kısıtlamalar kaldırıldıkça gerekli güncellemeler sağlanmaktadır.