TUR HAKKINDA

1.GÜN İstanbul-Nevşehir

22:00 Yeni Bosna Airport Avm Otoparkı - 22.10 Bakırköy Doğtaş önü - 22.30 Harbiye Nokta tur Ofis Önü 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü 23:15 Kartal Köprüsü Altı önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. Adapazarı- Bolu- Ankara Aksaray üzerinden Nevşehir – Niğde - Kayseri yol ile güzergâhında vereceğimiz molalarla Kapadokya üçgenine doğru yol alıyoruz

2.GÜN Kaymaklı - Narlıgöl– Ihlara Vadisi–Tuz Gölü Göreme Açık Hava Müzesi

Sabahın erken saatlerinde 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı ve işte “Güzel Atlar Beldesi” olarak adlanan Kapadokya. Tuz Gölü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ağaçaltı Sümbüllü ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Sonrası Narlıkuyu Krater Gölünde vereceğimiz serbest zaman sonrası düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayan Kaymaklı Yeraltı Şehri sonrasında eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri ( Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri ), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında, ardından otelimize hareket. Otele yerleşme Akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN Cumartesi:– Ürgüp – Uçhisar Kalesi - Mustafapaşa – Güvercinlik Vadisi – Paşabağ – Avanos - Kızılırmak - Kızılvadi

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa Paşa’ya Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı. Kapadokya’nın simgesi olan şapkalı Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz.. Sonrasında bölgenin en yüksek noktaları konumunda bulunan Uçhisar Kalesi (Panaromik) seyretme ve fotoğraflama imkânı. Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası. Develi Vadi ( Dervent Vadisi ) gezisi ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’da Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak - çömleklere dair bilgi alıp. Güvercinlik Vadisi’ni gördükten sonra sizlere bölgenin güzel Panaromik görüntüsüne sahip olan Kızılvadide serbest zaman veriyoruz Otelimize dönüyoruz Akşam yemeği ve konaklama

4.GÜN Balon Turu – Hacı Bektaşi Veli Türbesi Ve Müzesi Dönüş

Sabah Otelde alacağımız (Balon Turu Ekstra) açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılış. Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş_ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergâh Avlusu), Birinci Avlu (Nadar Avusu) gezip İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz Ankara - Bolu İzmit güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde İstanbul’a varış. Başka bir Nokta tur organizasyonun da görüşmek dileğiyle

Genel Şartlar

NOTLAR: Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Nokta tur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Nokta tur ’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur. Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilmektedir.

EK HİZMETLER Tur Programına Dahil olmayan Tüm Müze Ve Ören Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ücretleri, Müze Girişleri, Otopark Ücretleri, Tekne Turları, Minibüs Ücretleri, Milli Park Giriş Ücretleri, Turlara Göre Değişen Ücretler Bu Kapsam dışındadır. Müze Kart Sahibi, Engelli Kart Sahibi, Sarı Basın Kartı Sahibi ve 0 7- 17 Yaş Çocuk Ve 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz Bu Kimliklerini İbraz Etmek Kaydı İle İndirimli Olarak ödeme yaparlar.

 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. Uçaklı Turlarımızda Kademeli Fiyat Sistemi Uygulanmaktadır. Bu Nedenle Afişe Edilen Fiyatlar, Turun En Ucuz Olduğu Tarihteki Fiyatlarıdır. Doluluğa Bağlı Olarak, Turların Fiyatları Artmaktadır.

BALON TURU Balon turu için Bölgeden Balon firmalarından hizmet alıyoruz. Önceden belirlen sabah erken saatte dileyen misafirlerimizle lobi de buluşarak Balonların kalkış alanına doğru transfer ediliyoruz. Balonların hazırlanışını ikram edilen çay ve poğaça eşliğinde izliyoruz. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından kalkışa geçiyoruz. Ortalama bir saat sürecek olan Balon gezimiz de gün doğumu eşliğinde doğanın sanatının eşsizliğini sergileyen peri bacalarını ve tüm bölgeyi izleyeceğiz. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlarlar Uçuş süresince Balonumuz ile yaklaşık 1000 feet lik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğuşunu, vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzara larını seyretme ve fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı veriyoruz. Balon turumuzun bitmesinin ardından belirtilen noktalara iniş yaptıktan sonra ikram edilen şampanya eşliğinde verilen sertifikalar mutlaka yapılması gerek aktivite olarak kabul edilen Kapadokya Balon Turu’nu unutulmaz hale getirecek. Sertifikalarımızı da aldıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Balon turunun ardından otelimize varışı.. Dileyen misafirlerimiz extra olarak balon izleme turumuza katılabilirler (Ekstra 30₺) Bu turumuzda balonların havadaki muhteşem görüntülerini fotoğraflayabiliyoruz. Birbirinden güzel fotoğraflar yakalayacağımız bu tur balon uçuşları bitene kadar devam edecektir. Balon turumuzun fiyatı kişi başı 150-200 € İ

KLİM ŞARTLARI Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir (320 mm) Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi'ne doğru eserken artık kurudur.

OTOBÜSLER Travego & Tourismo MERCEDES, 46+1 Koltuk, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempoma TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde Ve Ortada 15 " LCD Monitör.

K.B. : 2 GECE KONAKLAMALI KAPADOKYA Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi