TUR HAKKINDA

1.GÜN İstanbul-Nevşehir

22:00 Yeni Bosna Airport Avm Otoparkı - 22.10 Bakırköy Doğtaş önü - 22.30 Harbiye Nokta tur Ofis Önü 23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü,23:15 Kartal Köprüsü Altı - 23:30 Çayırova Mc Donald’s önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz. Adapazarı – Bolu – Ankara - Aksaray üzerinden Nevşehir – Niğde - Kayseri yol ile güzergâhında vereceğimiz molalarla Kapadokya üçgenine doğru yol alıyoruz

2.GÜN Panoramik Tuz Göl'ü -Ihlara Vadisi – Kaymaklı Yeraltı Şehri – Avanos -Paşabağları - Develi Vadi – Üç güzeller Peri Bacaları - Ürgüp – Güvercinlik Vadisi

3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağı ve işte “Güzel Atlar Beldesi” olarak adlanan Kapadokya. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Tuz Gölünü panaromik görüyoruz, ilk durağımız Melendiz köyü 14 km uzunluğundaki Melendiz Irmağı ve Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi içinde yapacağımız yürüyüş esnasında Ağaçaltı Kilisesi ve Yılanlı Kilise, Sümbüllü Kilise de görüyoruz. Kaymaklı Yeraltı Şehri İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı kentinin hemen ardından Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesinin fotoğrafını çekip Öğle yemeğimiz Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz. Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesi- Avanos’ta Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak-çömlek atölyesindeki Show’u izlemek ve alış veriş imkanı. Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) Paşabağ’da peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç deve şeklindeki peribacasından adını alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıp. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini ve Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz. Kapadokya’nın simgesi olan Üç güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezimizin bitiminde otele yerleşme Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesine ( EXTRA ) gidiyoruz.

3.GÜN Balon Turu – Göreme Açık Hava Müzesi - Taş Atölyesi – Kaya Kiliseleri -Hacı Bektaşi Veli Türbesi Ve Müzesi İstanbul'a Dönüş

Sabah Otelde alacağımız (Balon Turu Ekstra ) açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılış. Eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan Sona resmedildiği Tokalı Kiliseyi gezip ardından Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz Hacı Bektaş_ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergâh Avlusu), Birinci Avlu ( Nadar Avusu ) gezip İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz Ankara - Bolu İzmit güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde İstanbul’a varış. Başka bir Nokta tur organizasyonun da görüşmek dileğiyle

Genel Şartlar

Extra Turlar

Balon turu için ( Ekstra) Önceden belirlen sabah erken saatte dileyen misafirlerimizle lobi de buluşarak Balonların kalkış alanına doğru transfer ediliyoruz. Balonların hazırlanışını ikram edilen çay ve poğaça eşliğinde izliyoruz. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından kalkışa geçiyoruz. Ortalama bir saat sürecek olan Balon gezimiz de gün doğumu eşliğinde doğanın sanatının eşsizliğini sergileyen peri bacalarını ve tüm bölgeyi izleyeceğiz. Balon turumuzun bitmesinin ardından belirtilen noktalara iniş yaptıktan sonra ikram edilen şampanya eşliğinde verilen sertifikalar mutlaka yapılması gerek aktivite olarak kabul edilen Kapadokya Balon Turu’nu unutulmaz hale getirecek. Sertifikalarımızı da aldıktan sonra otelimize doğru hareket ediyoruz. Balon turunun ardından otelimize varışı.. Dileyen misafirlerimiz extra olarak balon izleme turumuza katılabilirler (Ekstra) Bu turumuzda balonların havadaki muhteşem görüntülerini fotoğraflayabiliyoruz. Birbirinden güzel fotoğraflar yakalayacağımız bu tur balon uçuşları bitene kadar devam edecektir.

TÜRK GECESİ Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmektedir. Çeşitli animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek verilmektedir. Türk Gecesinin fiyatı Kişi Başı ….. TL (Limitsiz Yerli İçki Alkollü Alkolsüz, Mezeler, Yöresel Halk Oyunları, Dansöz, Animasyonlar, Müzik Gösterileri Vb.) Not. Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak Gerçekleştirilir.

NOTLAR: Rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Rehberin tur sırasında verdiği saatlere misafirler tarafından uyulmaması sonucu tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Nokta tur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Nokta tur ’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezerve esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki dört koltuk ikişer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki dört kişi en ön koltuklara oturur. Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilmektedir.

EK HİZMETLER Tur Programına Dahil olmayan Tüm Müze Ve Ören Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ücretleri, Müze Girişleri, Otopark Ücretleri, Tekne Turları, Minibüs Ücretleri, Milli Park Giriş Ücretleri, Turlara Göre Değişen Ücretler Bu Kapsam dışındadır. Müze Kart Sahibi, Engelli Kart Sahibi, Sarı Basın Kartı Sahibi ve 0 7- 17 Yaş Çocuk Ve 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz Bu Kimliklerini İbraz Etmek Kaydı İle İndirimli Olarak ödeme yaparlar. İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişi başı 20 TLdir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Güvence Paketi Bedeli Kişi başı 25TL Uçaklı Turlarımıza İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir. 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. Uçaklı Turlarımızda Kademeli Fiyat Sistemi Uygulanmaktadır. Bu Nedenle Afişe Edilen Fiyatlar, Turun En Ucuz Olduğu Tarihteki Fiyatlarıdır. Doluluğa Bağlı Olarak, Turların Fiyatları Artmaktadır. İKLİM ŞARTLARI Bölgenin çevresi yüksek dağlarla çevrili olduğundan, denizlerin nemli ılıman havası bölgeye sokulamaz. Bu nedenle bölgede, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı karasal iklim hâkimdir. Bölgede, doğuya doğru gidildikçe yüksekliğin artmasına bağlı olarak karasallık derecesi artar ve kış sıcaklıkları çok düşük değerlere ulaşır. İç Anadolu, ülkemizin en az yağış alan bölgesidir. Ortalama yağış 400 mm civarındadır. Bölge, en fazla yağısı ilkbahar aylarında sağanak halinde alır. En kurak mevsim yazdır. Yazların kurak olması ve yaz kuraklığının erken başlaması sebze türü bitkiler üzerinde olumsuz etki yapar. Bölgenin ve ülkemizin en az yağışlı yeri Tuz Gölü çevresidir (320 mm) Yağışların azlığı bölgenin deniz etkisine kapalı olmasından kaynaklanmaktadır. Denizden gelen nemli hava kütlesi, nemini, dağların denize bakan yamaçlarında yağış halinde bırakır. İç Anadolu Bölgesi'ne doğru eserken artık kurudur.

OTOBÜSLER Travego & Tourismo MERCEDES, Man Fortuna 46+1 Koltuk, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde Ve Ortada 15 " LCD Monitör.

K.B. : 1 GECE KONAKLAMALI KAPADOKYA Turu konaklama opsiyonu Twin veya Triple Oda tiplerinde kişi başı fiyat için geçerlidir.
    Kötü           İyi